Bunt młodzieńczy

Rodzice często mają problemy z nastoletnimi dziećmi. Dzieje się tak, ponieważ człowiek, wchodząc w okres dojrzewania, często zaczyna się buntować. Jest to zjawisko bardzo popularne, a jego zaniedbanie zwykle prowadzi do nasilenia się objawów oraz późniejszych kłopotów z zachowaniem i psychiką młodzieży. Wszystko zależy od danej osoby i jej charakteru, dlatego też niektóre nastolatki buntują się bardziej, a niektóre znacznie mniej.

Młodzi ludzie stają się bardzo wrażliwi na punkcie swojej swobody osobistej, dlatego też reagują bardzo gwałtownie na wszelkie próby jej ograniczenia. W okresie buntu dzieci są szczególnie podatne na wszelkiego rodzaju pokusy, więc pozbawione odpowiedniej opieki, mogą sięgać po używki, takie jak alkohol czy narkotyki. Właściwe postępowanie rodziców pozwala oczywiście zapobiec zejściu młodego człowieka na złą drogę i uchronić go przed poważnymi konsekwencjami lekkomyślnie podejmowanych decyzji. Dużo zależy też od środowiska, w którym wychowuje się nastolatek.

https://www.horyzontybezgranic.pl/inne/wozki-elektryczne.php

Jeśli jego rodzina nie potrafi wypełniać swoich podstawowych funkcji, bardzo możliwe, że doprowadzi do utrwalenia w nim złych postaw.

ealergia.com.pl dobry psycholog zielona góra