Alkoholizm uznaje się za jeden z największych nałogów, panujących w Polsce. Niestety, wśród uzależnionych coraz częściej znajdują się bardzo młode osoby, które pierwsze piwo wypijają już w podstawówce. Inicjacja alkoholowa następuje więc stosunkowo wcześnie, a co za tym idzie, do uzależnienia dochodzi u ludzi w coraz młodszym wieku. Chęć spróbowania napojów wyskokowych związana jest z pewnym ogólnie panującym obyczajem.

Młodemu człowiekowi wydaje się, że piją tak naprawdę wszyscy w jego otoczeniu, a przecież nikomu nic takiego się nie dzieje. Z alkoholem ma zresztą styczność prawie wszędzie – w domu, na wszelkiego rodzaju uroczystościach rodzinnych czy chociażby w barach i restauracjach. Co więcej, wśród najbliższych mogą też mieć kogoś, kto sam boryka się z tego typu uzależnieniem. Nastolatki ulegają też presji otoczenia, ponieważ często nie są odporne na namowy kolegów ze szkoły czy podwórka.

Szybko pojmują, że alkohol dodaje im odwagi i wprowadza w przyjemny stan odurzenia, więc po pierwszej butelce danego trunku nie zamierzają odpuszczać i sięgają po kolejne.

http://www.horyzontybezgranic.pl laserowe zamykanie naczyń cennik