Jak budować trwałe związki

Związek między dwojgiem ludzi jest czymś niesamowitym i fascynującym. To połączenie dwojga ludzi, którzy chcą być ze sobą. Jednak bardzo często trwając w relacji z drugą osobą, zaczynamy zdawać sobie sprawę, że nie jest ona taka idealna. Oczywiście na początku znajomości wszystko wydaje nam się piękne. Nie widzimy świata poza naszą drugą połową. Wydaje nam się, że to chodzący ideał, ale w momencie kiedy pierwszy zachwyt mija, oczy nam się otwierają i dostrzegamy to, co na początku było niedostrzegalne. Nagle zastanawiamy się – jak mogliśmy się tak pomylić.

Stop! Takie myślenie nie doprowadzi do niczego dobrego. Jeśli będziemy szukali ideału, nigdy go nie znajdziemy. Ideały nie istnieją, jednak istnieje możliwość zbudowania idealnego związku.

Co jest ważne w związku?

 • Jednym z podstawowych elementów, który ma wpływ na budowanie trwałych relacji jest miłość. To ona sprawia, że chcemy być z tą drugą osobą. Miłość sprawia, że jesteśmy w stanie zaakceptować wiele wad ukochanej osoby. Miłość skłania nas do poświęcenia i dążenia do kompromisów.

  Jeśli w związku nie ma miłości, nie ma on szans na przetrwanie. Dlatego tak niezwykle istotne jest pielęgnowanie miłości – komplementowanie ukochanej osoby, sprawianie jej drobnych i większych przyjemności, adorowanie.

 • Drugim niezwykle ważnym elementem, który wpływa na trwałość związku jest zaufanie. Bez niego nie ma mowy o zdrowej relacji. Zaufanie niekiedy buduje się latami. W związku jest to szczególnie istotne. Nigdy nie zbudujemy trwałej i zdrowej relacji jeśli notorycznie będziemy podejrzewali drugą połowę o zdradę.

  antykoncepcyjnie.com.pl

  Nie możemy mówić o zdrowej relacji, jeśli notorycznie sprawdzamy naszego partnera – to gdzie jest i co robi. Nie na miejscu jest również przeglądanie telefonu, komputera, czy rzeczy osobistych ukochanego. Każda ze stron w związku potrzebuje chwili wytchnienia i czasu dla siebie. Zaakceptujmy to, inaczej prędzej, czy później nasz związek się rozpadnie, właśnie przez nieustanną kontrolę, która jest bardzo męcząca dla obu stron.

 • Rozmowa to kolejny element, który towarzyszy wszystkim udanym związkom. Musimy nauczyć się rozmawiać. Milczenie, czy krzyk nie prowadzą do niczego dobrego.

  Jeśli trudno jest nam wyrazić emocje słowami, spróbujmy napisać list. To doskonałe rozwiązanie.

.

układ odpornościowy