Jak zbudować szczęśliwy związek

Ludzie z natury pragną być szczęśliwi, szczególnie ważne pod tym względem bywają dla nas relacje z innymi. Kiedy dotyczą bardzo bliskich nam osób, pragniemy by układały się jak najlepiej. Co robić, a czego unikać budując szczęśliwy związek?

Przepis na szczęśliwą relację

Kiedy poznajesz swoją druga połówkę staraj się zapamiętywać co lubi, a za czym kompletnie nie przepada. Taka wiedza sprawi, że znacznie łatwiej będzie unikać zachowań, które wyraźnie nie podobają się naszej wybrance lub wybrankowi. Poza tym warto już na początku pracować nad umiejętnością osiągania kompromisów w spornych kwestiach.

Nie jest on łatwą sztuka, ale przydaje się w wielu życiowych sytuacjach. Znając silne i słabe strony partnera, wspieraj go gdy tylko będzie tego potrzebował. Ignoracja jego zmartwień lub innych potrzeb nie prowadzi do niczego dobrego. Pamięć, o urodzinach, rocznicach i świętach jest także bardzo istotna. Mały podarunek zawsze jest powodem do szczęścia.

Warto również opracować wasze codzienne rytuały. Takie czynności bardzo zbliżają. Szczęście kryje się w drobnostkach i trosce. Wbrew pozorom wcale nie jest prosto zawsze być zadowolonym. Dlatego, gdy Twoja druga połówka będzie miała gorszy dzień zaproponuj wspólny spacer, kino lub po prostu zrób jej pyszną herbatę.

Szczerość to element szczęśliwych relacji. Warto się o nią starać na każdym etapie związku. Ukrywanie bolesnych sekretów nie prowadzi do happy endu. Dlatego jeżeli możesz tego uniknąć to nie doprowadzaj do ich powstawania. Daj drugiej połówce poczucie swobody.

Dobrze jest spędzać ze sobą czas, ale każde z partnerów czasami lubi poświęcić trochę czasu jedynie sobie. W życiu istotne jest rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Dla związków korzystne jest także posiadanie przez partnerów znajomych i rozwijanie przyjaźni, które funkcjonują poza ich intymna relacją. Ważna jest też odpowiedzialność za uczucia drugiej strony. Dlatego, gdy zdecydujemy się na poważny związek nie zdradzajmy i nie łammy serca zakochanemu człowiekowi ze względu na swoje kaprysy i brak umiejętności wyboru.

www.insion.pl