Komputer konta mózg

Wiele się mówi, że nie jest możliwe stworzenie sztucznego mózgu człowieka aby poziom inteligencji mógł się równać z jego naturalną wersją. Jednak jakby spojrzeć na tą kwestię od drugiej strony może się okazać, że sztuczna inteligencja w postaci chociażby komputera w wielu dziedzinach przewyższa nasz ludzki umysł. Gdyby się przyjrzeć możliwościom jakie ma pamięć komputera to w porównaniu z nami ludźmi wypada ona dużo lepiej.

Możliwość gromadzenia i magazynowania informacji na dysku komputera jest ogromna. Żaden człowiek nie ma takich zdolności, aby spamiętać wszystkie rzeczy w drobnych szczegółach i do tego z dokładną godziną i datą tak, żeby to „odgrzebać w pamięci” w dowolnym czasie. Tutaj na pewno komputer wygrywa z mózgiem człowieka.

www.goksadowne.pl

Kolejną rzeczą jakiej nie mamy szansy dorównać to szybkość przetwarzania informacji. Na przykład skomplikowanego liczenia w bardzo krótkim czasie. Nie zapiszemy także naszych myśli czy wiadomości w umyśle w formie cyfrowej, tak więc i tu komputer z nami wygrywa.

schodołaz używany Psychoterapia Poznań