Oratoria dla trudnej młodzieży

Oratorium salezjańskie stanowi bezpieczną przystań dla młodzieży. Może pełnić funkcję miejsca do nauki i zabawy, ale i modlitwy oraz pracy. Pomysłodawcą oratoriów był święty Jan Bosko, który jako pierwszy założył tego typu ośrodek na Valdocco w Turynie.

Trafiła tam trudna młodzież z ubogich rodzin i otrzymała miejsce zamieszkania oraz możliwość rozwoju zarówno zawodowego, jak i duchowego. Oratorium ma być dla młodego człowieka tak naprawdę wszystkim. W ten sposób zostaje mu umożliwiony kontakt z innymi mieszkańcami ośrodka, dzięki któremu będzie mógł nawiązywać nowe znajomości oraz budować przyjaźnie.

Może więc liczyć na wspólną zabawę i pomoc przy rozwiązywaniu zadań domowych. Jeśli nastolatek nie radzi sobie z jakimś przedmiotem w szkole, ma możliwość skorzystania z lekcji wyrównawczej lub korepetycji. Co więcej, dokształci się także w zakresie języków obcych.

W oratorium panuje rodzinna atmosfera. Jeśli ktoś będzie potrzebował przyjść tylko na chwilę, by się zastanowić i pozbierać w sobie do normalnego życia, na pewno nie zostanie odesłany z kwitkiem.

protetyka Zarówno psychoterapia online jak i stacjonarna przynoszą zadowalające efekty