Schronisko dla Nieletnich, czyli SdN jest specjalnego rodzaju placówką opieki. Miejsca te powstały po to, by przeprowadzać pełną resocjalizację trudnej młodzieży. Do Schronisk dla Nieletnich trafiają osoby, podejrzewane o popełnienie przestępstwa czy też czynu karalnego. W Polsce istnieją dwa rodzaje schronisk dla nieletnich.

Pierwszym z nich jest schronisko zwykłe. Do tego rodzaju placówek trafiają osoby, u których zachodzi podejrzenie chęci ukrycia się przed wymiarem sprawiedliwości. Często zdarzają się również nieletni o niejasnej tożsamości, trudnej do ustalenia. Ponadto, takie instytucje zajmują się też osobami, dopuszczającymi się zacierania śladów po popełnionym przez siebie przestępstwie.

Oprócz tego, do schroniska zwykłego trafiają jeszcze osoby, które z różnych powodów nie mogą zostać umieszczone w zakładzie poprawczym. W takim przypadku nieletni przebywa w schronisku maksymalnie do trzech miesięcy. Oprócz schroniska zwykłego istnieje również schronisko interwencyjne. Do takiej placówki wysyła się nieletnich, którzy stwarzają zagrożenie dla innych i nie nadają się do umieszczenia w schronisku zwykłym.

Instytucje interwencyjne przyjmują ponadto młodzież, oskarżoną o popełnienie czynu karnego.

Producent witamin Formeds szkola-masazu.com.pl