Wkładka lepsza od implantu?

Zatem okazuje się, że nawet najnowsze metody, choć dają dużą skuteczność, niosą negatywne skutki w postaci zmian miesiączkowania. Dlatego warto zwrócić jeszcze raz uwagę na metodę znaną od lat, jaką jest wkładka domaciczna, która wykazuje podobne działanie do implantu. Niemniej jednak wykazuje mniejsze ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, a co za tym idzie większe zadowolenie pacjentek.

tubeplayer.pl

Objawy w postaci silnego krwawienia, czy często występującego bólu podbrzusza oraz głowy obserwuje się tylko w pierwszym miesiącu, po czym samoistnie ustępują. Poza tym wkładka daje satysfakcjonującą skuteczność, dlatego też stosowanie jej w ostatnich latach wzrasta. Warto zaznaczyć, że nie jest to tania metoda, gdyż założenie spirali może wynosić nawet siedemset złotych, co i tak w porównaniu do implantu za około tysiąc złotych nie jest, aż tak dużo.

Niemniej jednak kwota ta przeznaczona jest w przypadku wkładki na pięć, a implantu na trzy lata, zatem w prostym rachunku cena kształtuje się podobnie, jak kuracja tabletkami antykoncepcyjnymi.

https://rehvolta.pl/