Związki damsko-męskie

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie niezwykle lekkomyślnie podchodzą do budowania relacji damsko-męskich. Coraz powszechniejszym zjawiskiem staje się seks traktowany jako odskocznia – niezobowiązująca przyjemność, która nie niesie za sobą nic poza tym. Związek dwojga ludzi staje się czymś marginalnym. Dlaczego tak się dzieje i czy dawniej, związek między dwojgiem ludzi wyglądał tak samo?

Związki dawniej, a dziś

www.1410grunwald.com.pl

Jeszcze kilkanaście lat temu młodzi ludzie dużo większą uwagę zwracali na relacje damsko-męskie.

Oczywiście, podobnie jak dzisiaj, zdarzały się przelotne romanse i flirty, jednak była to rzecz marginalna. Dawniej młodzież zdecydowanie bardziej się wstydziła i bała. Wszystko ze względu na fakt, że młodzi ludzie dawniej liczyli się ze zdaniem osób starszych – rodziców, czy nauczycieli. Współcześnie młody człowiek w większej mierze zastanawia się nad tym, jak będą postrzegali go rówieśnicy.

To oni są dla niego niejako motywacją do działania. Kilkanaście lat temu duże znaczenie miało budowanie relacji damsko-męskiej. Budowanie tej relacji następowało małymi krokami. W pierwszej kolejności spotkania, trzymanie się za ręce, pierwszy pocałunek, następnie ślub i na samym końcu zwieńczające miłość zbliżenie.

Dzisiaj wszystko wygląda inaczej. Relację, o ile w ogóle można to zjawisko tak nazwać, najczęściej rozpoczyna się od zbliżenia i często na tym zbliżeniu się kończy. Po co bowiem kontynuować znajomość, gdy na samym jej wstępie otrzymaliśmy to, co najbardziej nas interesowało. Przelotny seks jest odskocznią współczesnej młodzieży – zarówno chłopców, jak i dziewcząt.

Jest zabawą i sposobem na poznawanie siebie, swoich możliwości i potrzeb. W tym wszystkim jednak zapominamy o tym co najważniejsze, partnerstwie i relacji, która osiąga nieco wyższy poziom. Nie sztuką jest wskoczyć komuś do łóżka. Sztuką jest bycie ze sobą – rozmawianie, podejmowanie wspólnie decyzji, stawianie czoła przeciwnościom losu.

W relacjach damsko-męskich nie sam kontakt fizyczny jest ważny, choć bez wątpienia odgrywa on ogromną rolę. Aby jednak móc mówić o związku, musimy zdać sobie sprawę z tego, że jest on sztuką kompromisu. Związek to relacja między dwojgiem ludzi, którzy nie tylko się kochają, ale również wspierają wzajemnie. To relacja ludzi, którzy darzą wspólnie radości i smutki.

http://suplementydiety.net/diety/ https://swiaterotyki.pl/